Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane sztachety z drewna prędko się eksploatują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa trzeba zacząć od właściwego oraz sumiennego przygotowania materiału na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem produktów do ochrony oraz dekoracji płotów z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów gatunek płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s